Smrt přichází spatřuje zabíjí

Napsal GVKB (») v neděli 1. 5. v kategorii Víra, přečteno: 91×

Vše, co se narodí to i zemře, a tak je zde vše živé dočasným evolučním experimentem, ti, co se mají dobře zde chtějí žít dlouho a ti co se mají zle myslí na sebevraždu. V divoké přírodě je krutý boj o život a je obtížné uniknout předčasné smrti. Život to je složitý proces závislý na existenčních zdrojích, tam kde je nedostatek existenčních zdrojů tam je i minimum života.

To, jak zpodobujeme fyzicky smrt vypovídá o tom, jaký máme ke smrti vztah, neustále je zde otázka, co nás čeká po smrti, optimisté věří na ráj a očistec, nebo na převtělení do jiného narozeného těla a pesimisté tvrdí že po smrti už nic není. Naučili jsme se vše vnímat ekonomicky a egoisticky, a tak smrt bereme jako krádež, kdy je nám smrtí ukradená možnost zde žít.

Život je hra a smrt to je konec hry, jsme na této životní hře závislí, protože nám tato hra přináší uspokojení, každá hra je tam kde je konkurence, pokud by zde nebyla možná pro nás konkurence tak by náš život zde nebyl už hrou a byl by tak jenom trestem, podívejte se na děti, když si hrají, jak jsou šťastné a jak jsou smutné, když si nemohou hrát, kdo si hraje ten nezlobí o tom jsou naše psychické nemoci.


Komentování tohoto článku je vypnuto.