Čiň čertům v pekle dobře a oni se ti očistcem odmění

Napsal GVKB (») ve středu 3. 3. 2021 v kategorii Láska, přečteno: 699×

Dobro a zlo mají své příčiny. Každá příčina má svůj následek v konzumní realitě, kde je napětí mezi protiklady a kde je vše dočasný naprogramovaný evoluční proces. Pomocí porovnávání s nám blízkými vzory určujeme, co je pro nás dobré a co je pro nás zlé, je to ale subjektivní hodnocení, protože to, co je pro nás dobré to může být pro jiného zlé. Pro kariéristického pokrytce je dobrem rozhodovat o druhých bez druhých, ale pro ty, o kterých on špatně rozhoduje, je jeho jednání zlem.

Války a pandemie v nahotě odhalují to, že naše konzumní společnost je pokrytecké divadlo, ve kterém si čerti hrají na anděly, z díla ale poznáme to, že čert je čertu peklem, v pekle nejsou andělé, po smrti není peklo ani ráj nebo převtělení, smrt to je konec hry o hodnoty.

Vnímám život jako šachovou hru, kdy pravidla určuje organizace nebo situace, čiň čertům v pekle dobře a oni se ti očistcem odmění. Člověk to je špatný překlad slova čert, bůh to je špatný překlad slova Satan. Stvořitelem vesmíru a života je Satan, a proto žijeme jako čerti v konzumním očistci, Satan stvořil čerty ke svému obrazu, každý čert by chtěl z pekla štěstí, ale v pekle si musí každý čert štěstí zasloužit, zde je vše obchod a divadlo.


Komentování tohoto článku je vypnuto.